• Biegowe

Nasze dzieci rosną w zawrotnym tempie. Dopiero co uczyły się stawiać pierwsze kroki, a już za chwilę wsiadają na rowerek trójkołowy z zapałem pedałując przed siebie. Taki rodzaj jednośladu to propozycja dla maluchów od 12 do 36 miesiąca życia, czyli dla tych, które mogą już w pełni samodzielnie się poruszać.

W naszym sklepie internetowym Bertonipolska znajdziesz różne rowerki trójkołowe dla dzieci. Mamy modele dla dziewczynek oraz dla chłopców. Pojazdy z odpinanymi daszkami, z obracanym siedzeniem oraz z pasami, które zapewniają bezpieczeństwo Twojej pociesze.

  • Parametry

Od kiedy rowerek biegowy będzie dobrym wyborem dla dziecka

Stojąc przed wyborem pierwszego jednośladu dla swojego dziecka masz dwie możliwości. Zdecydować się na rowerek biegowy oraz trójkołowy. Obydwie opcje umożliwią Twojemu dziecku zapoznanie się z ideą jazdy na rowerze, jednak – w naszej opinii – rowerki biegowe, znacznie lepiej przygotują je do późniejszej jazdy na rowerze.

Ale kiedy można zdecydować się na wybór tego rowerka? Trudno podać jednoznaczną odpowiedź, ale podamy Ci możliwie najwięcej informacji, które pozwolą na podjęcie decyzji, czy dziecko jest już gotowe do nauki jazdy na tym typie roweru.

Większość rowerków biegowych zalecana jest dla malców od 18. miesiąca życia. Oczywiście jest to granica czysto teoretyczna, bo każde dziecko rozwija się w innym tempie. Niektóre mogą być gotowe do jazdy na „biegówce” kiedy tylko nauczą się chodzić, a inne będą potrzebować do tego nieco więcej czasu. Pamiętaj, żeby nie wymagać od swojego dziecka tej umiejętności tylko dlatego, że pociecha znajomych już to potrafi.

Musisz pamiętać także, żeby dziecko miało odpowiedni wzrost. Siedząc na siodełku Twoja pociecha musi dotykać nogami do podłoża. Istotne jest także to, by nogi były lekko ugięte w kolanach. Wiele modeli posiada szeroki zakres regulacji, dzięki czemu doskonale sprawdzi się dla dzieci od 18 miesięcy do nawet 4 lat.