• Śpiworki/Pokrowce

Na potrzeby jesiennych i zimowych spacerów śpiworek będzie idealnym rozwiązaniem! Podczas tych chłodnych i nierzadko wietrznych, deszczowych czy nawet śnieżnych dni okazji do wyjścia jest bowiem wiele: spacer w listopadowym słońcu po parku lub lesie, odwiedziny u dziadków czy przyjaciół, kontrolna wizyta u lekarza, wyjście na zakupy. Wybierając jeden ze śpiworów z oferty MAST Swiss Design, Zopa lub Lorelli będziesz mieć pewność, że twój maluszek nie zmarznie, a także będzie czuł się swobodnie i bezpiecznie.

  • Parametry

Śpiworek zapewnia naszemu dziecku ciepło, komfort, bez potrzeby ciągłego rozbierania i ubierania czy wciskania w kombinezon. Maluchy bardzo lubią też poczucie bezpieczeństwa, a to daje im takie miękkie i ciepłe otulenie, niezależnie od zmieniającej się pogody. Niektóre maluchy nie lubią być zbyt ciasno spowite i mieć wolne nóżki, wtedy natomiast warto wybrać szeroki typ śpiwora lub taki, który można swobodnie odpiąć u dołu. Ważna jest stała przyjemna temperatura podczas snu, zwłaszcza na dworze, przyda się każdemu dziecku to gwarantuje nam śpiworek.

Jakie są zalety śpiworków dla dziecka?

Śpiworek daje nam pewność, że dziecku jest dobrze i ciepło również nie za gorąco, w przypadku znacznej zmiany temperatury, gdy cały czas zmieniamy miejsce położenia, wychodzimy na spacer a potem wchodzimy do sklepu, kawiarni, samochodu, czy odwiedzamy kogoś z rodziny. Kiedy momentalnie robi się już dużo cieplej lub zbyt cienko ubraliśmy malucha? Po prostu wystarczy odpiąć lub dopiąć dodatkową warstwę śpiworka lub go po prostu zapiąć, jeżeli jest on na stałe zamontowany w wózku, jest to olbrzymie udogodnienie i wygoda. Przyda, się także starszym dzieciom które są już bardzo ruchliwe. Dziecko często korzysta z wózka i jeszcze w nim śpi natomiast zawsze może się przydać. Kołderka czy kocyk nie będą tak praktyczne w przypadku mroźnych dni.

Jaki śpiworek wybrać?

Śpiworek dla dziecka powinien być dobrze dopasowany do wózka. Wózki są stworzone tak aby Maluch miał wystarczająco dużo miejsca na nóżki, głowę, ramiona i tułów, ale śpiworek zawsze będzie zabierał nam trochę miejsca. Warto więc odpowiednio go dobrać i zastanowić się czy dziecku nie będzie ciasno.

Także sam śpiworek niemowlęcy powinien być od niego nieco większy, dając poczucie swobody. Najczęściej rodzice kupują śpiworek do wózka spacerowego, bo w gondoli jest wystarczająco dużo zabezpieczeń, by maluch nie czuł chłodu. Przy zakupie śpiworka do spacerówki warto zwrócić uwagę również na to aby łatwo można z niego wyjąć dziecko i tak samo łatwo włożyć je z powrotem. Jednocześnie, możliwość otwarcia śpiworka przez dziecko powinna być ograniczona, aby nie mogło ono samo rozsunąć zamka i wydostać się z niego.