• LAKTATORY

Laktator zwykle nie zajmuje miejsca na podium, jeżeli chodzi o kompletowanie wyprawki przed narodzinami dziecka. Nic w tym dziwnego - przed pojawieniem się malucha na świecie nie wiadomo jeszcze, jaki typ tego urządzenia będzie młodej mamie potrzebny. Czy wystarczy tani laktator ręczny, którego wady stają się mało istotne w przypadku rzadkiego stosowania? A może konieczny będzie wydajniejszy laktator elektryczny? Czy intensywność odciągania pokarmu pozwala na zakup urządzenia pojedynczego, czy może jednak sensowniej zainwestować będzie w podwójne? Niezależnie od tego, na jakim etapie laktacji jesteś i jakiej pomocy podczas karmienia piersią potrzebujesz - w sklepie Bertonipolska.pl znajdziesz produkt dostosowany do Twoich oczekiwań.

  • Parametry

Dlaczego warto kupić laktator Comfy marki Zopa?

Laktator to niewielkie urządzenie pozwalające kobiecie karmiącej piersią na odciąganie pokarmu i przechowywanie go w butelce. Nie należy do produktów obowiązkowych, ale zdecydowanie czyni laktację bardziej komfortową i jest dla matki wyzwoleniem od konieczności karmienia dziecka piersią na zawołanie. Przechowywanie mleka w butelkach sprawia, że np. w nocy do maluszka bez problemu wstać może również tata albo że dziadkowie mogą zająć się niemowlęciem przez cały dzień bez konieczności przestawiania pociechy na mleko modyfikowane (jeżeli rodzice, z dowolnych powodów, nie chcą tego robić).

Poza tym laktatory to rozwiązania wielu innych problemów. Pomagają między innymi:

  • nakarmić dziecko, które nie potrafi jeszcze samodzielnie ssać (np. wcześniaka w szpitalu);
  • rozwiązać problem nadprodukcji pokarmu lub w sytuacjach, gdy mama musi przerwać karmienie piersią;
  • kształtować płaskie brodawki sutkowe.

Laktatory elektryczne i ręczne - który wybrać?

Na rynku istnieje duży wybór laktatorów różnych marek, pojedynczych urządzeń lub całych zestawów do odciągania mleka. Każdy z produktów ma swoje wady i zalety. Trudno kategorycznie wskazać najlepsze rozwiązanie, gdyż jego wartość uzależniona jest od oczekiwań mamy.

Wyróżnia się dwa typy odciągaczy pokarmu:

  • laktator ręczny – zbudowany jest ze specjalnego lejka dopasowującego się do kształtu piersi i działa dzięki pracy manualnego i poręcznego tłoka odpowiadającego za wytworzenie siły ssania umożliwiającej ściągnięcie mleka. Konstrukcja urządzenia sprawia, że kobieta może przyjąć wygodną i niewymuszoną pozycję. Pokarm spływa wprost do czystej butelki, która jest częścią całego mechanizmu. Dużą zaletą ręcznych laktatorów jest ich mobilność oraz cicha praca. Bez problemu możesz spakować je do torebki i korzystać z nich nawet tuż śpiącym niemowlęciu.

  • laktator elektryczny – odzwierciedla dwufazowy rytm ssania noworodka, co sprawia, że mama może odciągnąć więcej pokarmu w krótszym czasie. Urządzenie to uruchamia się jednym przyciskiem, często wyposażone jest w regulację siły ssania. Mama może się zrelaksować i swobodnie napełnić butelkę mlekiem. Jeżeli szukasz laktatora, który pozwoli Ci odciągnąć pokarm cicho lub w podróży, być może nie jest to najlepszy dla Ciebie typ sprzętu. Jeżeli jednak planujesz stosować produkt przede wszystkim w domu i odciągać z piersi duże porcje pokarm - trafiłaś w dziesiątkę!

Najlepsze laktatory Comfy marki Zopa.

Najlepszy laktator to taki, który będzie odpowiadał na aktualne potrzeby karmiącej mamy. Elektryczny i wyposażony w pojemny akumulator najlepiej sprawdzi się w domowym zaciszu, a ręczny z kolei z powodzeniem zmieści się w torbie, dzięki czemu jest dobrym rozwiązaniem w podróży. Wybór konkretnego modelu odciągacza pokarmu jest już kwestią indywidualną, ale ważne, by zwrócić uwagę na to, z jakich komponentów zostało wyprodukowane konkretne urządzenie, jak prezentuje się jego jakość i precyzja wykonania.

Sprawdź, jakie zestawy ułatwiające karmienie piersią oferuje marka Zopa, zapoznaj się z pakietem informacji na ich temat, a następnie włóż wybrane artykuły do wirtualnego koszyka i w ciągu kilku dni ciesz się pomocą nowego laktatora! Inwestycja w laktator to jedna z łatwiej dostępnych sposobów na odciążenie kobiety-matki karmiącej. Pamiętaj - po porodzie Twoje życie nie ogranicza się wyłącznie do potrzeb malucha i służenia dziecku. Twój komfort jest równie ważny.