• KARUZELE

Karuzele Zopa do łóżeczka to pierwsza i jedna z najbardziej użytecznych zabawek dla niemowląt. Warto podarować ją dziecku z wielu względów. Niemowlęta, tak jak i starsze dzieci chcą się bawić. Z zaciekawieniem obserwuje znajdujące się w jego otoczeniu przedmioty, a kiedy do tego jeszcze kręcą się lub wydają dźwięki, radości nie ma końca. Oczywiście twarz rodzica lub członka rodziny będzie dla niemowlaka najciekawsza. Jeśli jednak nie możemy tego robić cały czas, karuzela odpowiednio przymocowana będzie nie lada atrakcją. Karuzela zawieszona nad łóżeczkiem zabawi malucha w ciągu dnia, zarówno po drzemce, jak i między drzemkami. Wieczorem zaś kojącą muzyka lub łagodne światełka pomogą mu zasnąć. Rodzice natomiast będą zadowoleni z walorów rozwojowych, jakie zabawka wywiera na wzrok słuch oraz rozwój ruchowy niemowlaka. Karuzela do łóżeczka pozytywnie wpływa na rozwój percepcji wzrokowej i słuchowej u niemowlaka. Jest bezpieczna i działa na maluszka uspokajająco.

  • Parametry

Karuzela Zopa do łóżeczka to zabawka pełniąca wbrew pozorom bardzo istotną rolę dla dziecka i rodzica. Nawet dorośli nie lubią „leżeć i patrzeć w sufit” a co dopiero zainteresowane poznawaniem otaczającego je świata niemowlęta. Obserwacja, wodzenie wzrokiem za przedmiotami to naturalny i niezbędny etap stymulujący rozwoju zmysłu wzroku. Aby proces ten przebiegał prawidłowo, potrzebujemy bodźców z zewnątrz. Kolorowe i ruszające się przedmioty sprawdzą się w tym idealnie. 

W okolicach 3 miesiąca życia dziecko podejmuje próby uchwycenia ciekawiącej go zabawki. Sięganie do ozdób zwisających z karuzeli to znakomite ćwiczenie rozwijające sprawność i celowość ruchów.

Pierwszym zmysłem, który rozwija się już w życiu płodowym człowieka, jest słuch. Karuzela z efektami dźwiękowymi odtwarzająca utwory, szum czy odgłosy natury zaspokoi rozwój również tego zmysłu. Muzyka stanowi bardzo ważny element naszego życia. Pobudza emocje oraz pomaga w ich wyrażaniu. Buduje również wspomnienia. Dlatego rodzice często śpiewają dzieciom, by je uspokoić lub przygotować do snu. 

Poza walorami rozwijającymi percepcje nie należy zapominać o elemencie zabawy. Karuzela do łóżeczka ma przede wszystkim za zadanie sprawiać radość naszemu dziecku. Powinna je zabawić i wywołać uśmiech na małej buzi. Śliczne pełne kolorów i uroku elementy dostępnych w Bertonipolska.pl  karuzeli zwrócą uwagę zarówno dzieci, jak i rodziców.