• Foteliki samochodowe 0-36 kg

Foteliki samochodowe 0-36 kg obejmują absolutnie wszystkie grupy wagowe: 0+, 1, 2 oraz 3. Oferują możliwość przewożenia dzieci od urodzenia do osiągnięcia wagi 36 kg - czyli do ostatniego momentu, w którym fotelik samochodowy jest jeszcze potrzebny. Dzieci osiągają ten pułap zazwyczaj w wieku 12 lat - jest to więc zakup na ponad dekadę. Zdecydowanie warto wybrać rozsądnie.

Fotelik samochodowy z ISOFIX

Foteliki samochodowe 0-36 kg zostały skonstruowane tak, aby sprawdzały się równie dobrze przy niemowlaku, co przy uczniu 6 klasy podstawówki. Aby było to możliwe, konieczne było zaimplementowanie wielu systemów dopasowujących siedzisko do użytkownika. Każdy egzemplarz będzie wyposażony w miękką wkładkę redukcyjną, która stworzy odpowiednie warunki do przewożenia niemowlaków. Do dyspozycji będziemy mieć również regulację wysokości zagłówka, zazwyczaj od razu z pięciopunktowymi pasami wewnętrznymi.

Dzięki temu nie musimy się martwić o ich ułożenie - wystarczy dopasować zagłówek do główni dziecka, a pasy również będą w odpowiednim miejscu. W pewnym momencie, zazwyczaj wtedy, kiedy dziecko osiąga wagę 18 kg, należy zrezygnować z używania wewnętrznych pasów. Foteliki samochodowe 0-36 kg zostały wyposażone w prowadnice na pas samochodowy, w dolnej części zagłówka oraz przy osłonach biodrowych. Powyżej 18 kg wagi dziecka używamy już tylko pasów samochodowych.

  • Parametry