Czas leżakowania na brzuszku, znany również jako "tummy time", to kluczowy element w rozwoju noworodka. Choć może się wydawać, że noworodek tylko leży, to w rzeczywistości ten czas jest pełen aktywności wspierających jego rozwój fizyczny i poznawczy. Jak więc sprawić, by czas spędzony na brzuszku był dla Twojego maluszka jak najbardziej wartościowy?

Dlaczego Tummy Time Jest Tak Ważny?

 1. Wzmacnianie Mięśni: Leżenie na brzuszku pomaga wzmocnić mięśnie szyi, ramion i pleców, które są niezbędne do dalszych etapów rozwoju ruchowego, takich jak przewracanie się, siadanie i pełzanie.
 2. Zapobieganie Płaskiej Głowie: Częste leżenie na plecach może prowadzić do rozwoju płaskiej główki. Regularne sesje na brzuszku pomagają zapobiec temu problemowi.
 3. Rozwój Sensoryczny: Czas spędzony na brzuszku stymuluje zmysły dziecka - wzrok, słuch i dotyk, co jest kluczowe dla rozwoju sensorycznego.
 4. Samopoznanie: Podczas leżenia na brzuszku, noworodki często obserwują swoje odbicie w lustrze, co wspiera rozwój samoświadomości i umiejętności społecznych.

Jak Wzbogacić Tummy Time?

Aby czas spędzony na brzuszku był jeszcze bardziej wartościowy, warto zainwestować w odpowiednie akcesoria. Nasza pluszowa mata aktywności TummyTime #13395 z poduszką do brzuszkowania oraz unikalnym pałąkiem podłogowym stanowi idealne rozwiązanie.

Co oferuje nasza mata?

 • Wyjątkowy Półkolisty Uchwyt: Zaprojektowany do bezproblemowego trzymania dwustronnych kart, bezpiecznego dla niemowląt lustra silikonowego, szeleszczącego liścia i zabawnych wstążek. Dzięki temu dziecko ma zawsze coś ciekawego do oglądania i dotykania.
 • Miękka Poduszka do Brzuszkowania: Ułatwia wygodne pozycjonowanie, co jest szczególnie ważne dla najmłodszych niemowląt. Poduszka wspiera plecy dziecka podczas leżenia na boku oraz podczas ćwiczeń na brzuszku.
 • Cztery Urzekające Zabawki:
  • Teksturowany Jeż: Stymuluje zmysł dotyku.
  • Grzechotka w Kształcie Buraka: Dla stymulacji słuchowej.
  • Zabawka Muzyczna: Aktywowana pociągnięciem, oferująca 20 minut melodyjnych dźwięków i delikatnego światła.
  • Szeleszczący Liść: Ozdobiony wstążkami, dla przyjemności dotykowej i słuchowej.

Etapy Rozwoju z Matą aktywności Tummy-Time:

 1. Leżenie na Boku: Plecy niemowlaka delikatnie podpierane są przez poduszkę, co pomaga w stabilizacji i daje poczucie bezpieczeństwa.
 2. Brzuszkowanie: Poduszka ułatwia wygodne pozycjonowanie, z zabawkami strategicznie umieszczonymi na uchwycie przed i obok niemowlaka, co zachęca do eksploracji i interakcji.
 3. Leżenie na Plecach: Zabawki umieszczone na pałąku przyciągają uwagę niemowlaka, oferując stymulację wzrokową i motoryczną.

Korzyści Rozwojowe

 • Trening Brzuszkowania: Wzmacnia mięśnie szyi i pleców, co jest kluczowe dla dalszego rozwoju motorycznego.
 • Rozwój Samoświadomości: Lusterko wspiera samopoznanie niemowlaka i rozwój poznawczy.
 • Zaangażowanie Sensoryczne: Tekstury, dźwięki i wzrokowe bodźce z zabawek wzbogacają doświadczenia sensoryczne niemowlaka.
 • Wzmacnianie Umiejętności Motorycznych: Zabawa z zawieszonymi zabawkami stymuluje zarówno drobne, jak i duże umiejętności motoryczne, wspierając koordynację wzrokowo-ruchową.

Podsumowując, czas leżakowania na brzuszku to nie tylko chwila wytchnienia dla rodziców, ale przede wszystkim istotny element rozwoju noworodka. Dzięki odpowiednio dobranym akcesoriom, takim jak nasza pluszowa mata, możesz wzbogacić te chwile i wspierać wszechstronny rozwój swojego dziecka.

KLIKNIJ po dodatkowe informacje nt zabawki

ZOBACZ filmik prezentujący tę zabawkę