Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego to jedna z najważniejszych decyzji, jaką muszą podjąć rodzice. W Polsce przepisy wymagają, aby dzieci podróżowały w fotelikach samochodowych aż do osiągnięcia wzrostu 150 cm, co pokrywa się z różnymi etapami ich rozwoju. Nasz nowy fotelik samochodowy M.Rox to odpowiedź na te potrzeby.

M.Rox to obrotowy 360-stopni fotelik, zatwierdzony zgodnie z najnowszą normą i-Size ECE R 129/03, który bezpiecznie i wygodnie towarzyszy Twojemu dziecku od narodzin aż do około 12 lat. W tym artykule omówimy kluczowe aspekty dotyczące fotelików samochodowych dla dzieci o wzroście od 40 cm do 150 cm, skupiając się na tym, jak M.Rox dostosowuje się do różnych grup wiekowych.

Co wyróżnia model M.Rox?

1. Funkcjonalność i Wygoda: Jedną z kluczowych cech M.Rox jest jego zdolność do obrotu o 360 stopni. Dzięki temu prostemu mechanizmowi, wkładanie i wyjmowanie dziecka z fotelika jest niezwykle łatwe i wygodne.

2. Bezpieczeństwo na Każdym Kroku: Fotelik samochodowy M.Rox został zaprojektowany z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie. Minimum do 15 miesiąca życia dziecko musi podróżować tyłem do kierunku jazdy, co znacznie redukuje ryzyko obrażeń w przypadku kolizji. Dodatkowo, system 5-punktowych pasów bezpieczeństwa oraz stabilizująca noga niwelują ryzyko przesunięcia lub obrócenia fotelika podczas jazdy. Po 15 miesiącu życia, gdy dziecko może podróżować przodem do kierunku jazdy, fotelik oferuje aż 4 pozycje leżące, dostosowane do wzrostu i wygody dziecka.

3. Długowieczność i Adaptowalność: Fotelik M.Rox "rośnie" wraz z Twoim dzieckiem. Zintegrowany system pasów można schować, gdy dziecko osiągnie około 4 lata, a następnie używać systemu pasów samochodowych. Zakres wzrostu, dla którego fotelik jest odpowiedni, wynosi od 40 cm do 150 cm, co pokrywa okres od narodzin do około 12 lat.

4. Precyzyjna Regulacja: Wysokość zagłówka regulowana jest w 9 pozycjach, a zdjęcia kolejnych warstw wewnętrznych wkładek pozwalają idealnie dopasować fotelik do potrzeb Twojego dziecka na każdym etapie jego rozwoju.

Zastosowanie Fotelika M.Rox w Różnych Grupach Wiekowych

Dla Najmłodszych (0-15 miesięcy), 40-105 cm
Dla noworodków i niemowląt odpowiednie są foteliki kategorii 0+, które zazwyczaj są przystosowane do przewożenia dzieci o wzroście od 40 cm do 75 cm. M.Rox montowany jest tyłem do kierunku jazdy i wyposażony w system pięciopunktowych pasów bezpieczeństwa, co zapewnia maksymalną ochronę. Model ten oferuje dodatkowe udogodnienia, jak regulowana wysokość zagłówka i różne pozycje leżące.

Dla Maluchów (15 miesięcy - 4 lata), 76-105 cm
Gdy dziecko osiągnie wzrost około 76 cm, można zacząć myśleć o przewożeniu go przodem do kierunku jazdy. Fotelik M.Rox w tej kategorii oferuje nawet 4 pozycje leżące przodem do kierunku jazdy i różne opcje montażu, takie jak system ISOFIX oraz stabilizująca noga dla maksymalnej stabilności.

Dla Starszych Dzieci (4-12 lat), 100-150 cm
Dla starszych dzieci, które osiągnęły wzrost powyżej 100 cm, fotelik M.Rox używa samochodowych pasów bezpieczeństwa w połączeniu z samym fotelikiem, co pomaga prawidłowo umiejscowić pasy na ciele dziecka. Oferuje możliwość regulacji zagłówka w kilku pozycjach, co pozwala na dostosowanie fotelika do rosnącego dziecka oraz opcję montażu ISOFIX.

Najważniejsze cechy fotelika M.Rox:

  • Wysokość zagłówka regulowana w 9 pozycjach
  • Posiada wiele wkładek, dzięki czemu bez problemu dopasuje się do twojego dziecka
  • Obrót o 360 stopni, dzięki prostemu obrotowi w kierunku drzwi możesz bez wysiłku włożyć lub wyjąć dziecko z fotelika samochodowego
  • 4 pozycje przodem do kierunku jazdy – dla dzieci od 76 cm do 105 cm (15 miesięcy do 4 lat)
  • 5 pozycji tyłem do kierunku jazdy – dla dzieci od 40 cm do 105 cm (0-15 miesięcy do 4 lat)

Podsumowanie

Wybierając fotelik samochodowy dla swojego dziecka, pamiętaj o zgodności z najnowszymi normami bezpieczeństwa oraz o dostosowaniu fotelika do wzrostu i wagi dziecka. Modele takie jak M.Rox, które oferują opcje regulacji, obrót o 360 stopni i możliwość długotrwałego użytkowania, są doskonałym wyborem dla rodzin, które szukają fotelika na lata. Bezpieczeństwo, wygoda i funkcjonalność to kluczowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę, by zapewnić swojemu dziecku najlepsze z możliwych warunków podczas każdej podróży.KLIKNIJ po dodatkowe informacje nt fotela

ZOBACZ filmik prezentujący fotelik_1

ZOBACZ filmik prezentujący fotelik_2