Szwajcarska jakość w wózkach spacerowych M.4 i M.2 MAST SWISS DESIGN

Szwajcarska jakość w wózkach spacerowych M.4 i M.2 MAST SWISS DESIGN

Jaki wózek spacerowy wybrać? Odpowiedź jest banalna: idealny. No tak, zapomnieliśmy, przecież ideały nie istnieją. Jednak czy na pewno?

Rynek wózków w Polsce jest niesłychanie bogaty, producenci oferują nam setki, jeśli nie tysiące modeli, każdy z nich finalnie ma swojego nabywcę, który przecież też szukał wózka idealnego.

Nie zaskoczymy nikogo, że najistotniejszą kwestią jest zadanie sobie pytania: jaki wózek jest dla mnie idealny? Na tej podstawie będziemy podejmować dalsze czynności.

Aby przystąpić do wyboru najlepszej spacerówki musimy sobie przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie: czym jest dla nas spacerówka idealna, a dopiero wtedy możemy uwzględnić nasze ograniczenia i zająć się tym jak wybrać najlepszy egzemplarz dla nas.

Ograniczenia w doborze wózka mogą być różne, poniżej lista kilku z nich:

 • waga wózka – to jest jedna z najistotniejszych kwestii podczas wyboru, często zależy nam na tym, aby spacerówka nie była zbyt ciężka ale była obszerna i wygodna, często granicą jest 9-10 kg.

Porównując wagę wózka i jego wielkość, również niewielkie wymiary po złożeniu z pewnością na uwagę zasługuje wózek MAST SWISS DESIGN model M.4.

 

 

 • bagażnik w samochodzie – wózek po złożeniu powinien mieć na tyle niewielkie rozmiary aby oprócz niego do bagażnika zmieściły się zakupy i parę innych drobiazgów.
 • teren –  czyli test dla amortyzacji wózka, jak doskonale wiecie, regularne spacery w lesie wiążą się z koniecznością zakupu wózka o bardzo dużej amortyzacji i najlepiej pompowanych kołach (tutaj niestety waga wózka będzie niemała), jeśli jednak mieszkacie poza miastem lub w mieście i poruszacie się po równych ale też nieutwardzonych drogach, wtedy dobrze wybrać spacerówkę, która będzie jak najlepiej amortyzowała te niedogodności, koła powinny być solidne, jednak to amortyzacja gra pierwsze skrzypce. Przy okazji, niezłe zdjęcie M.4 MAST SWISS DESIGN (dziękujemy @ele.pampa), zobaczcie ile dobrej zabawy można mieć w górach z odpowienim wózkiem i amortyzacją.

 • jakość – to pojęcie dosyć względne, dla każdego jakość oznacza coś innego, jedni zwracają uwagę na aspekt wizualny, inni na mechanizmy a jeszcze ktoś inny na detale. W tym względzie zdecydowanie możemy polecić wózki MAST SWISS DESIGN, szwajcarską jakość widać gołym okiem, dosłownie w każdym calu.

 • budżet – ma on również zasadniczy wpływ na naszą decyzję, jednak czasami warto wydać 10 czy 20% więcej i mieć pewność, że wybrało się dobrze.

Powyżej opisaliśmy możliwe ograniczenia, oprócz nich na pewno macie jakieś kluczowe wymagania. Poniżej przykładowa lista:

 • obszerne siedzisko rozkładane na płasko –  w zasadzie kluczowa rzecz podczas spacerów, aby dziecko mogło spać wygodnie w swojej ulubionej pozycji.
 • bardzo duża budka - wiemy, że porządna, duża buda jest koniecznością, niezbędna jest również ochrona przed promieniowaniem słonecznym i deszczem, taką ochronę zapewnia model M.4 firmy MAST SWISS DESIGN.

 • pojedyncze kółka, z przodu obrotowe z funkcją blokady – w polskich warunkach taka funkcja w zasadzie jest niezbędna z racji śniegu, błota itp. Podwójne koła z przodu niestety nie poradzą sobie w takich warunkach.
 • regulowany podnóżek – to niesłychana wygoda dla dziecka, małe dzieci mają za krótkie nóżki aby wesprzeć je na podnóżku bez regulacji.
 • możliwość zawieszenia torby na rączce wózka – zauważcie, że wiele modeli w okolicach rączki ma napis, że nie wolno na nich wieszać torby, więc jeśli jest to dla was ważny argument, bądźcie czujni podczas doboru wózka.
 • prowadzenie wózka jedną ręką – czasami nie wyobrażamy sobie, że może być inaczej, jednak w wózkach składanych typu parasolka to raczej niemożliwe (chyba, że użyjemy łączników), więc wózek powinien być składany na płasko.
 • atrakcyjna stylistyka – czasami potrzebujemy się czymś wyróżnić i jest to zrozumiałe, wolimy dyskretnie zwrócić uwagę, mieć coś atrakcyjnego, niekiedy wiąże się to z wysoką ceną, mniejszą wygodą... na szczęście nie w pryzpadku wózków MAST SWISS DESIGN, te wózki mają charakter, styl i jednocześnie nie są krzykliwe.
 • sportowy charakter – sport to zdrowie, bieganie czy jazda na rolkach są bardzo popularne, jeśli robisz to regularnie, dobrze jest mieć towarzysza, który za tobą nadąży.
 • waga piórkowa wózka – taki wózek jest niezbędny podczas częstych podróży albo krótkich wypadów, mała konstrukcja takiego wózka wymaga dużej solidności i stabilności, gdyż bardzo często składa się on w kilku miejscach, dlatego tutaj zwróćcie uwagę przede wszystkim na jakość, aby po dwóch spacerach nie zrobilła się z wózka kołyska. W tym wypadku przychdzi z pomocą model M.2 marki MAST SWISS DESIGN. Jakość na najwyższym poziomie.

 • proste składanie i rozkładanie wózka – to również bardzo ważne argumenty, zwłaszcza jeśli mamy dziecko na ręce. Wózek M.2 marki MAST SWISS DESIGN rozkłada się jedną ręką, jest leciutki a składa się bardzo delikatnie, blokuje go niewidoczna magnesowa zapadka.

Oczywiście są jeszce inne rzeczy, które fajnie by było gdyby nasz wózek posiadał: pomagał uśpić dziecko, pomagał w wychowaniu, był dobrym doradcą, chyba się trochę zapędziliśmy, to raczej niemożliwe, jednak dodatkowe akcesoria, duży kosz na zakupy, przystępna cena już tak.

Powyżej opisaliśmy najczęstsze wytyczne, jakimi rodzice kierują się przy doborze wózka spacerowego.

Na tej podstawie wybraliśmy najlepszy wg nas aktualnie wózek spacerowy na rynku, model M.4 firmy MAST SWISS DESIGN.