Firmy Renolux nie trzeba wszystkim przedstawiać. Podczas gdy rynek fotelików samochodowych raczkował 30 lat temu, fotele marki Renolux były jednymi z nielicznych na naszym rynku. Jeździliśmy w nich całą – tą młodszą częścią rodziny, brat, a później siostra. Był czas, że zastanawialiśmy się, co się stało z marką? I teraz po latach otrzymujemy odpowiedź. Marka Renolux ma się świetnie i skoncentrowała się na zachodzie Europy, aby móc z impetem powrócić na polski rynek i nie tylko.

Dlaczego powinniśmy wychwalać fotele SOFTNESS® marki Renolux pod niebiosa?

Bo oprócz bezpieczeństwa jest w nich mnóstwo technologii oraz dużo serca. Ale o tym dowiecie się za chwilę.

Renolux kilka lat temu wypuścił swoją odrębną linię, a mianowicie fotele samochodowe z technologią SOFTNESS®, której ideą jest stworzenie idealnej przestrzeni dla dziecka. Co znaczy zatem idealna przestrzeń i skąd się wzięła? Najistotniejsza jest wygoda i bezpieczeństwo, każdy fotel samochodowy z założenia jest bezpieczny i to kwestia nie podlegająca dyskusji, to cel nadrzędny producentów fotelików samochodowych. Wygoda dla dziecka w foteliku nie zawsze jest priorytetem, dla firmy Renolux zdecydowanie tak i z całą pewnością stwierdzamy, iż fotele SOFTNESS® to jedne z najwygodniejszych fotelików samochodowych na świecie.

fotelik samochodowy firmy Renolux

Podczas gdy wszystkie inne foteliki samochodowe są wykonane z tradycyjnego tworzywa sztucznego, RENOLUX OPRACOWAŁ UNIKALNY PATENT : TECHNOLOGIĘ SOFTNESS®. W dużym skrócie taki patent składa się z połączenia ramy stalowej o wysokiej wytrzymałości ze specjalnie zaprojektowaną charakterystyką deformacji, pokrytej pianką poliuretanową o dużej gęstości, która pochłania energię i amortyzuje gwałtowne uderzenia podczas wypadku samochodowego. Zatem gdy już dojdzie do takiego wypadku, rama stalowa delikatnie ugina się, podkreślamy słowo delikatnie. Nic nie pęka, nic się nie łamie, gdyż tworzywa sztucznego w zasadzie brak.
SOFTNESS® to po prostu najdelikatniejszy, najwygodniejszy i najlepiej chroniący fotelik dla Twoich dzieci.

dziewczynka siedzi w niebieskim foteliku samochodowym firmy Renolux

Niniejsza konstrukcja pozwoliła dokonać niemożliwego, fotele samochodowe SOFTNESS® amortyzują do pięciu razy lepiej niż tworzywa sztuczne, co przekłada się bezpośrednio na uderzenia. Zobacz poniżej, klikając w link, co stanie się np. z jajkiem, gdy spadnie na taki fotel, takie testy również były przeprowadzane.

Kolejny aspekt to zróżnicowanie temperatur. Czy zastanawialiście się, co dzieje się z plastikiem podczas dużych mrozów lub upałów? Tak, też się cieszymy, że zimę mamy aktualnie za sobą ale mrozy były duże w tym roku, jednak nie zapominajmy o upałach, które w Polsce bywają nieznośne a każdy samochód nagrzewa się szybko i mocno. W związku z tym zwracamy uwagę na konstrukcję stalową, pokrytą dużej gęstości pianką, jest ona bowiem bardzo odporna na zróżnicowanie temperatur i nie straszne są jej mrozy ani upały.

Odczuwalne przyspieszenie – niech to będzie konkluzją naszych rozważań w sprawie samej konstrukcji foteli SOFTNESS®. Otóż, jest ono zdecydowanie mniej odczuwalne, nawet o 40%, co za tym idzie? Dużo mniejsze ryzyko chorób lokomocyjnych a przede wszystkim przekłada się ono  bezpośrednio na siłę uderzenia.

Renofix -konstrukcja fotelika samochodowego

Technologia SOFTNESS® wywodzi się w większości z badań przestrzennych i lotniczych.

Poważne czynniki, które ograniczają pilotów i astronautów są podstawą oryginalnych, najnowocześniejszych rozwiązań chroniących życie i zapewniających bezpieczeństwo na pokładzie. Inżynierowie R&D aby zaprojektować i wprowadzić technologię SOFTNESS® czerpali inspirację z tych badań, a także z badań prowadzonych przez przemysł motoryzacyjny w zakresie bezpieczeństwa biernego, a w szczególności amortyzacji wstrząsów.
Wykonany z solidnej stalowej ramy zwieńczonej wtryskiem pianki poliuretanowej, która jest jego wizytówką, SOFTNESS® gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas podróży samochodem.

I znowu plusy, MADE IN FRANCE, czyli ”Wyprodukowany we Francji” opatentowany komfort.

Badania nad bezpieczeństwem ale także komfortem zawsze były jedną z sił napędowych innowacji w firmie Renolux, która bardzo skupia się nad dobrem dzieci. Opatentowana przez Renolux technologia SOFTNESS® gwarantuje nie tylko wyjątkową miękkość siedziska, ale także ergonomię dostosowaną do budowy dziecka, dzięki czemu zawsze będzie ono zajmowało optymalną pozycję. Wysoką jakość i staranne wykończenie fotelików SOFTNESS® zapewnia produkcja we Francji.

Technologia SOFTNESS® bardzo szanuje cykl biologiczny naszych dzieci, czyli to jak wygodnie śpią w foteliku samochodowym oraz jakie mają samopoczucie po przebudzeniu się w nim. Pamiętajmy, że sen jest istotnym czynnikiem rozwoju i wzrostu dzieci. Nic nie może tego zakłócać, nawet podróż samochodem. Dzięki SOFTNESS® dziecko od razu poczuje się jak w prawdziwym kokonie, który zapewni mu równowagę. Podróż staje się spokojniejsza, a cała rodzina czerpie przyjemność z wyjazdu aż do jego końca.

dziewczynka siedzi w czerwonym foteliku samochodowymfirmy Renolux

Reasumując: SOFTNESS® jest wynikiem chęci zaoferowania wam, rodzicom i najbardziej zainteresowanym osobom: waszym dzieciom, podróży samochodem w całkowitym spokoju.

Każdy z fotelików samochodowych SOFTNESS® przeszedł pomyślnie statyczne i dynamiczne testy zderzeniowe, uzyskując przed wprowadzeniem na rynek homologacje określone przez obowiązujące normy.
Stale przeprowadzane są również testy zderzeniowe w niezależnych laboratoriach zatwierdzonych przez rząd, aby zapewnić regularny rozwój produktów.

Wreszcie, aby projektować fotele teraz i w przyszłości, które stają się coraz bezpieczne, firma Renolux nie ogranicza się do tych poziomów wymagań a jej zespoły współpracują z wiodącymi na świecie laboratoriami specjalizującymi się w kontroli bezpieczeństwa pasywnego, dzięki czemu projektowane fotele i siedziska są z każda generacją doskonalsze i zapewniają większe bezpieczeństwo.

Modele foteli Renolux SOFTNESS® to Olymp I-size Isofix od 76 do 150 cm oraz Renofix odchylany fotel z Isofix 15-36 kg.

Fotele SOFTNESS® marki Renolux znajdziecie w sklepach w całej Polsce.

Kliknij, bezpośredni link do artykułu.