Wszyscy wiemy, że sen jest istotnym czynnikiem rozwoju i wzrostu dzieci. Nic nie może tego zakłócać, nawet podróż samochodem. Sen dla każdego dziecka to czas intensywnego rozwoju oraz regeneracji.

Jest on niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ten proces odgrywa również kluczową rolę w przyswajaniu nowych informacji przez dziecko. Zbyt mała ilość snu powoduje, że maluchy są rozdrażnione i płaczliwe. Mogą pojawić się też problemy z koncentracją i agresją. Co stanie się gdy dziecko ma niedostateczną ilość snu lub podróżuje samochodem, nie wysypia się a w dodatku budzi się w złym humorze? Nieefektywny sen sprawia, że najmłodsi są nieco marudni. Mogą mieć również problemy z koordynacją ruchową. Zły sen zaburza gospodarkę hormonalną, co może prowadzić do pojawienia się otyłości. Krótki odpoczynek zaburza też wzrost i rozwój. Brak czasu na regenerację skutkuje częstymi przeziębieniami, a te są groźne dla dopiero co kształtującego się organizmu. Sen w pierwszych latach życia młodego człowieka jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju emocjonalnego, poznawczego oraz fizycznego. Dlatego tak ważne jest zapewnienie maluszkowi odpowiedniej ilości odpoczynku.

Czy wiedzą Państwo, że dzięki technologii SOFTNESS® dziecko czuje się jak w prawdziwym kokonie, który zapewnia mu równowagę? Podróż staje się spokojniejsza, a cała rodzina czerpie przyjemność z wyjazdu aż do jego końca. Technologia SOFTNESS® bardzo szanuje cykl biologiczny naszych dzieci, czyli to jak wygodnie śpią w foteliku samochodowym oraz jakie mają samopoczucie po przebudzeniu się w nim. SOFTNESS® jest wynikiem chęci zaoferowania Państwu, rodzicom i najbardziej zainteresowanym osobom: Państwa dzieciom, podróży samochodem w całkowitym spokoju.

Badania nad bezpieczeństwem ale także komfortem zawsze były jedną z sił napędowych innowacji w firmie Renolux, która bardzo skupia się nad dobrem dzieci. Opatentowana przez Renolux technologia SOFTNESS® gwarantuje nie tylko wyjątkową miękkość siedziska, ale także ergonomię dostosowaną do budowy dziecka, dzięki czemu zawsze będzie ono zajmowało optymalną pozycję. Wysoką jakość i staranne wykończenie fotelików SOFTNESS® zapewnia produkcja we Francji.

Jak właściwie skonstruowany jest fotelik samochodowy w niniejszej technologii SOFTNESS®?

Podczas gdy wszystkie inne foteliki samochodowe są wykonane z tradycyjnego tworzywa sztucznego, Renolux opracował unikalny patent: technologię Softness®. Składa się z połączenia ramy stalowej o wysokiej wytrzymałości ze specjalnie zaprojektowaną charakterystyką deformacji, pokrytej pianką poliuretanową o dużej gęstości, która pochłania energię i amortyzuje gwałtowne uderzenia podczas wypadku samochodowego.

SOFTNESS® to po prostu najdelikatniejszy, najwygodniejszy i najlepiej chroniący fotelik dla Państwa dzieci. Dodatkowo Technologia SOFTNESS® wywodzi się w większości z badań przestrzennych i lotniczych. Poważne czynniki, które ograniczają pilotów i astronautów są podstawą oryginalnych, najnowocześniejszych rozwiązań chroniących życie i zapewniających bezpieczeństwo na pokładzie. Nasi inżynierowie R&D aby zaprojektować i wprowadzić technologię SOFTNESS® czerpali inspirację z tych badań, a także z badań prowadzonych przez przemysł motoryzacyjny w zakresie bezpieczeństwa biernego, a w szczególności amortyzacji wstrząsów. Wykonany z solidnej stalowej ramy zwieńczonej wtryskiem pianki poliuretanowej, która jest jego wizytówką, SOFTNESS® gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas podróży samochodem.

Czy wiedzą Państwo, że konstrukcja fotelików SOFTNESS® pozwala na uzyskanie:

  1. 5 razy większej amortyzacji niż plastik, prosimy zobaczyć poniżej, klikając w link, co stanie się np. z jajkiem, gdy spadnie na taki fotel: https://youtu.be/hd-vQvhp4Yo
  2. 40% niższe maksymalne odczuwalne przez dziecko przyspieszenie (ogromne wsparcie w chorobach lokomocyjnych),
  3. dużej odporności na zróżnicowanie temperatur w przeciwieństwie do tworzywa sztucznego, pianka i konstrukcja stalowa nie ulegają żadnym zniszczeniom ani deformacjom na mrozie przy -20°C oraz podczas upałów przy 30°C, wszyscy zdajemy sobie sprawę, że klimat w Polsce bywa wręcz nieobliczalny.

Powyższe trzy i bardzo istotne zalety pozwalają na nam twierdzić, że fotelik w opisywanej technologii ma wszelkie predyspozycje aby być traktowany jako ultrawygodna i bezpieczna alternatywa dla plastikowych skorup.

Każdy z fotelików samochodowych SOFTNESS® przeszedł pomyślnie statyczne i dynamiczne testy zderzeniowe, uzyskując przed wprowadzeniem na rynek homologacje określone przez obowiązujące normy. Stale przeprowadzane są również testy zderzeniowe (ADAC, TCS, ÖAMTC) w niezależnych laboratoriach zatwierdzonych przez rząd, aby zapewnić regularny rozwój produktów. Foteliki samochodowe SOFTNESS® otrzymują wysokie noty w testach zderzeniowych takich jak ADAC i nie tylko. Rozwój zakresu bezpieczeństwa wpływa na fakt, iż technologia rozwijana jest w oparciu o nowe obowiązujące normy bezpieczeństwa i homologacje jak np. R-129, której częścią jest coraz bardziej popularny I-size, czyli kategoryzowanie fotelików samochodowych w oparciu o wzrost dziecka.

Wreszcie, aby projektować fotele teraz i w przyszłości, które stają się coraz bezpieczniejsze, producent nie ogranicza się do tych poziomów wymagań. Zespoły współpracują z wiodącymi na świecie laboratoriami specjalizującymi się w kontroli bezpieczeństwa pasywnego, dzięki czemu projektowane fotele i siedziska są z każda generacją doskonalsze i zapewniają większe bezpieczeństwo.

W związku z powyższym producent oddaje w Państwa ręce dwa niezwykłej jakości, bezpieczne i ultrawygodne modele SOFTNESS® Renolux: Renofix Isofix 15-36 kg oraz Olymp I-size Isofix od 76 do 150 cm.

Fotele SOFTNESS® marki Renolux znajdą Państwo w sklepach w całej Polsce, zapraszamy.

Kliknij, bezpośredni link do artykułu.